חדש! תכנית ׳ריאליטי ווב׳ - דוקו שדרוג אתר כבר באוויר! בואו לצפות בחלק הראשון

יצירת צ׳קליסט והצבת דד-ליין

חלק 1 פרק 4 – יצירת צ׳קליסט והצבת דד-ליין לפרויקט

יצירת צ׳קליסט למעקב והצבת דד-ליין לפרויקט

לצפייה בסרטון (אותו התוכן כמו במאמר, רק בוידאו):

חלק 1 פרק 4 – יצירת צ׳קליסט והצבת דד-ליין לפרויקט

היי קואלטיז 🙂
בשיעור של היום אנחנו נראה איך לקחת את תכנית הפעולה או שלד הפעולות הראשוני שהקמנו בשיעור שעבר ולהפוך את זה לצ’קליסט מסודר ומפורט. אז אם לא יצא לכם עדיין לראות את השיעור שעבר – פרק 3 – הצבת מטרות והקמת תכנית פעולה אז אני ממש ממליצה לעשות את זה לפני שאתם צופים בשיעור הזה כי בשיעור שעבר הראתי איך אני מקימה בנקודות בנקודות כלליות את התהליך, איך אני מציג את התהליך קדימה.

בשיעור הזה מה שאני הולכת להראות לכם זה איך אני יוצרת צ׳קליסט מאוד מאוד ספציפי ומפורט כדי להניע את התהליך ולוודא שאני לא שוכחת שום דבר בדרך.
אז יאללה, בואו נתחיל.


אלה בעצם המטרות שהצבתי לעצמי בהתחלה ומתוך המטרות האלה הקמתי את התוכנית בנקודות.
אלו היו הנקודות, 8 חלקים לתוכנית הזאת שנקראת ריאליטי ווב ועכשיו אני רוצה להבין מה אני צריכה לעשות בתוך כל הדבר הזה.

אז יש לי פה איזשהו צ’קליסט – לא להיבהל, ככה אני אוהבת לעבוד צ’קליסט מפורט, מסודר, מלא פרטים, מלא צבעים. ועכשיו אנחנו נעבור על זה. אז כמובן שזה היה נראה קצת שונה בהתחלה. כי עם הזמן התחלתי לגבש יותר איך אני רוצה שזה ייראה ומה אני רוצה שייכנס ומה חשבתי שייכנס ובסוף לא נכנס לתכנית.

אז יש פה יש פה את הצ’קלסט הזה, שהיה לי חשוב להפריד אותו בין החלקים, וכמובן לפי הצבעים שלכל חלק יש את הצבע שלו. לי מאוד מאוד חשוב, בגלל שיש לי גם מאמר באתר שיעלה וגם סרטון שיעלה ליוטיוב, אז חשוב לי שזה יהיה כתוב בקובץ. זאת אומרת שיהיה לי את המלל עצמו, וחשוב לי לעשות איזשהו אפיון קצר לפני שאני מתחילה לצלם כי אני רוצה לדעת
על מה אני הולכת לדבר בכל שיעור – האם זה כתוב לי?
צילום – האם כבר צילמתי את החלק הזה?
האם יצרתי לחלק הזה תמונה ראשית בקאנבה שתהיה גם ליוטיוב וגם לאתר וגם לפייסבוק, שאני אוכל בעצם לשווק את הדבר הזה?
האם תזמנתי באתר את הפוסט?
האם העלתי ליוטיוב?
האם הניוזלטר תוזמן?
אני מאוד אוהבת לעבוד מראש ולהכין את הניוזלטרים מראש והאם הוא נשלח? וכמובן, האם העליתי את אותו החלק או אותו הפרק לפייסבוק? אז ככה זה באופן כללי נראה.

אפשר לראות את החלק ה-6 שהוא באמת הכי ארוך פה ומכיל המון המון פרקים. ואז יש את החלק של שחרור ושיווק. אז כדי שבאמת אני אוודא שהכל קורה בזמן או פשוט קורה. מאוד חשוב לי, כי זה נותן לי דרייב, זה נותן לי מוטיבציה כשיש לי צ’קליסט.
אז, אתם רואים, הוא נמצא פה כל הזמן ואני כל הזמן כשאני עובדת על המדריך ועשיתי משהו שכבר ביצעתי אותו ואני יכולה לסמן שביצעתי אני נכנסת לצ’קליסט ואני מסמנת את זה ב-וי, זה משחרר דופמין וזה נותן לי אנרגיה טובה להמשיך לעשות את זה.

בנוגע לעניין של הורדה הזמנים – בגלל שזה פרויקט שהוא מאוד מאוד ארוך ויש בו המון אלמנטים, לא ממש יכולתי להגיד מתי אני אעשה כל חלק כי באמת גם לא היה תלוי רק בי, אלא בפגישות עם אנשים אחרים. שיחות, זומים, עניינים.
שמתי לעצמי דדליין להוצאת החלק ה-1. כמו שאמרתי לכם בשיעור הראשון או השני, הדד-ליין הזה לא קרה. זאת אומרת שמתי לעצמי דדליין, הדדליין עבר ועדיין לא הייתי מוכנה עם המדריך. שמתי לעצמי עוד דד-ליין וגם הוא עבר ועדיין לא היה מוכן. הייתי רחוקה מאוד ממצב שבו האתר שלי מוכן לעלות לאוויר כאתר חדש ומשודרג. ולכן החלטתי להציב לעצמי תאריך נוסף. זה שהיה לי תאריך באופן כללי זה שהיה לי איזשהו דדליין זה כן דחף אותי קדימה אבל זה לא הטריף אותי. זאת אומרת, אני מן הסתם רוצה לעמוד במילה שהצבתי לעצמי ולהעלות את זה מתי שאמרתי שאני אעלה את זה אבל גם אני יודעת להתחשב בנסיבות החיים, בדברים שקורים, בבלת״מים לא תמיד הכל הולך חלק, אבל מה שחשוב זה להמשיך.
ברגע שראיתי שאני לא מספיקה לעשות את זה בתאריך שרציתי, אני מיד קובעת תאריך חדש הגיוני ככל הניתן. אני לא רוצה להשלות את עצמי שאני נותנת לעצמי איזשהו דד-ליין שאני מבינה שהוא לא הגיוני. אני אני פשוט מציבה דד-ליין חדש. אז תעשו איזשהו שערוך לכל פרויקט יש לכם.ן, תנסו לשערך מתי תוכלו לצאת עם הפרויקט הזה ותציבו לעצמכם את התאריך, תשתפו כמה שיותר אנשים בתהליך ובתאריך שהצבתם לעצמכם, כי זה יעזור. גם אם זה בסוף לא יהיה בדיוק בתאריך שרציתם והצבתם לעצמכם זה יהיה קרוב, או שזה יהיה מתי שהוא, אבל זה יהיה. כל עוד יש דד ליין, יש איזשהו תאריך שהוא מלחיץ אותנו אז אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לעשות את הדברים ולגרום להם לפעול וככה בעצם להגיע וככה אנחנו משיגים דברים. אז לא להרגיש רע אם יש לכם איזה פרויקט ורציתם כבר מלא מלא זמן לעשות אותו.. אל תגידו טוב נו, יאללה, כבר פספסתי את התאריך לא משנה, אני אוותר על זה.. להיפך, תשימו תאריך חדש, תיידעו כמה שיותר אנשים בתאריך החדש שלכם ותגידו הפעם אני עושה את זה.

אז זה הטיפ שלי לשיעור הזה, צ׳קליסט ודד-ליין. אז זה הכל לשיעור של היום אני מקווה שהשיעור הזה עזר לכם באיזושהי צורה. אם כן, תעשו לייק תירשמו לערוץ שלי. אם עדיין לא עשיתם את זה, ותפעילו את הפעמון. כדי שלא תפספסו אף שיעור שיוצא. אנחנו נתראה בשיעור הבא 🙂

עוד במדריך
פוסטים אחרונים

חלק 1 פרק 4 – יצירת צ׳קליסט והצבת דד-ליין לפרויקט

חלק 1 פרק 3 – הצבת מטרות ויצירת תכנית פעולה

חלק 1 פרק 2 – סקר לקוחות

חלק 1 פרק 1 – למי התכנית מתאימה?

שיעור 15 – קידום בגוגל ויוטיוב – חוזרים להתחלה

שיעור 14 – ניתוח נתונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *