למה כדאי לכם למחוק תבניות עיצוב מאתר וורדפרס אחרי ההתקנה?

מה זה תבנית עיצוב (ערכת נושא) בוורדפרס?
תבנית עיצוב או ערכת נושא וורדפרס הוא מה שאחראי בעצם איך האתר שלנו ייראה.

רוב תבניות העיצוב מגיעות עם עיצוב מסויים שלרוב יתאים לתחום מסויים. 

כך לדוגמא אם נרצה לפתוח אתר בלוג, נוכל למצוא תבניות שכוללות בתוכן: עמוד ראשי, עמוד אודות, עמוד בלוג ועמוד יצירת קשר. לכל תבנית שמיועדת לבלוג ישנו סגנון בלוג שונה.תבנית העיצוב קובעת בעצם היכן יוצגו תכנים מסויימים למשל טקסט, תמונות, סרטונים ועוד.

רוב הסיכויים שאם נחפש טוב, לרוב נמצא תבנית עיצוב שמתאימה לצרכי האתר שלנו ונוכל לעצב אותה ולהכניס לתוכה את נתוני ופרטי האתר הרלוונטים אלינו. 

במידה ולא, ניתן (ומומלץ) להשתמש בתבנית חלקה לחלוטין בשם ‘שלום אלמנטור’ או ‘Hello Elementor’ וליצור בעצמנו בדיוק את סוג האתר והעיצוב שנרצה.

ומה קורה בפועל?

רוב משתמשי וורדפרס, כאשר מתקינים ומפעילים את וורדפרס, לרוב ירצו להתקין ולבחון כמה תבניות (ערכות נושא) לפני שיחליטו איזו היא המועדפת עליהם.
גם במידה ובחרנו מאחת מהתבניות הדיפולטיביות שמגיעות עם מערכת ההפעלה של וורדפרס ולא הורדנו חדשות, נרצה למחוק את אלה שאינן בשימוש.

אז למה כדאי למחוק תבניות עיצוב שלא בשימוש באתר?

הסיבה לכך היא מכיוון שגם תבניות לא פעילות יזדקקו לעדכונים שוטפים. לרוב לא נשים לב לכך וזה עלול לגרום לנו לעיכוב בזמן הטעינה של האתר.

חשוב להקפיד גם שאם בחרנו להתקין תבנית חיצונית, נרצה להשאיר לפחות אחת מתבניות ברירת המחדל של וורדפרס, כך במקרה ומשהו ישתבש בתבנית שבחרנו, התבנית הדיפולטיפית תיכנס לפעולה.

אז איך מוחקים את תבניות העיצוב? פשוט מאוד!

ניגשים ללוח הבקרה > עיצוב > תבניות 
כאן נמצא את כל התבניות שלנו. בכל רגע נתון רק תבנית אחת יכולה להיות מופעלת.

נלחץ על 'פרטים' ולאחר מכן 'מחיקה'. 
נעשה את אותה הפעולה על התבניות הנוספות ונשאיר לפחות אחת מן תבניות ברירת המחדל של וורדפרס.המדריך עזר לכם? רוצים שאעשה מדריכים בנושאים אחרים? מוזמנים לכתוב לי כאן בתגובות! :) 
Share this with friends

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להקים אתר איכותי שמותאם בול לצרכי העסק והמותג שלכם?

השאירו פרטים ואתם בחצי הדרך לשם :)