חדש! תכנית ׳ריאליטי ווב׳ - דוקו שדרוג אתר כבר באוויר! בואו לצפות בחלק הראשון

מה זה אתר רספונסיבי ולמה כולם מדברים על זה?

לצפייה בסרטון (אותו התוכן כמו במאמר, רק בוידאו):

מה זה אתר רספונסיבי ולמה כולם מדברים על זה?

מה זה אתר רספונסיבי? 

אתר רפסונסיבי הוא אתר אשר יודע להתאים את עצמו לכל סוגי המסכים הקיימים (דסקטופ, מובייל וטאבלט בגדלים שונים) ומוצג בצורה שונה בכל אחד מהם.

בתרגום חופשי, אתר רספונסיבי הוא אתר ‘מגיבי’, כלומר אתר אשר יודע להגיב לכל סוג מסך שהוא נפתח בו ולשנות בהתאם את הצורה שלו לרוחב וגודל המסך.

לדוג:

איך מייצרים אתר רספונסיבי?

פעם, על מנת להחזיק באתר מותאם לכל סוגי המסכים, היה צורך בבניית אתר נפרד לכל סוג מכשיר. תהליך כזה יכל לקחת שעות ארוכות ולעלות סכומים גבוהים.

כיום, באמצעות פלטפורמות שונות לבניית אתרים, או באמצעות כתיבה של קוד CSS מותאם,ניתן להפוך כל אתר לגמיש ומותאם לכל סוג מסך. 

אז למה כולם מדברים על זה?

נכון לשנת 2020, רוב הגלישות באתרים השונים מבוצעות דרך המובייל. יותר ויותר אנשים עברו לגלישה טלפונית ומבצעים דרך הנייד פעולות רבות כמו קניות דרך האינטרנט, רכישה בחנויות בגדים, קריאת מאמרים, צפייה בסרטונים ועוד.

גישת ה”מובייל קודם” – Mobile First

ע”פ לוק ורובלוסקי, כותב הספר Mobile First שיצא בשנת 2011, מציין שם שכאשר אנחנו בונים אתר, אפליקציה או כל נכס אחר, עלינו קודם כל לעצב ולפתח אותם עבור מכשירים ניידים ורק אחר כך לעשות התאמה לדסקטופ.

גישה זו נתפסה כיעילה אצל מפתחים ויזמים רבים, שכן מרבית האנשים גולשים רוב הזמן, מהטלפון הנייד.

אז לבנות אתר רק למובייל? 

התשובה היא: לא!

ובכן, זה תלוי… 

זה מאוד תלוי במוצר או בשירות שנרצה לתת. נקח למשל לדוג’ מנעולנים. שהרי מי שעכשיו תקוע מחוץ לבית שלו, כנראה שיחפש מנעולן דרך הנייד ולא דרך הדסקטופ, לכן במקרה כזה הצורך בגרסת דסקטופ הוא מועט. 

אבל אם נקח לדוגמא אתר לביצוע קניות אונליין, בהחלט נרצה שתיהיה התאמה גם לדסקטופ וגם למובייל, שהרי ישנם משתמשים שנוח להם לבצע את הקניה דרך הטלפון ולחלקם דרך המחשב.

איך נוכל לזהות האם האתר שלנו רספונסיבי בצורה טובה מספיק?

בדיוק לשם כך, התכנסה גוגל ויצרה עבורנו את הכלי המושלם – גוגל אנליטיקס – Google Analytics

דרך גוגל אנליטיקס, נוכל לבדוק את נתוני הגלישה במובייל ולפי כך נוכל להסיק, האם אחוזי הנטישה שלנו במובייל גבוהים מאשר בדסקטופ? האם אנשים נשארים יותר זמן באתר דרך המובייל או הדסקטופ? ועוד המון נתונים שיוכלו לעזור לנו להבין איך להשתפר. 

מקווה שהמאמר הזה עזר לכם 🙂 

 

עוד במדריך
פוסטים אחרונים

חלק 1 פרק 4 – יצירת צ׳קליסט והצבת דד-ליין לפרויקט

חלק 1 פרק 3 – הצבת מטרות ויצירת תכנית פעולה

חלק 1 פרק 2 – סקר לקוחות

חלק 1 פרק 1 – למי התכנית מתאימה?

שיעור 15 – קידום בגוגל ויוטיוב – חוזרים להתחלה

שיעור 14 – ניתוח נתונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *